معلمان مدارس غیردولتی گزینش می شوند ، تدریس غیرمرتبط با رشته تحصیلی امکان پذیر است؟ ، حقوق و مزایای معلمان در گروی شناسنامه دار شدن آنها شد

به گزارش وبلاگ تینتا، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی گفت: از این پس معلمانی که وارد مدارس غیردولتی آموزش و پرورش می شوند باید حتما گزینش شوند و صلاحیت عمومی آنها مورد آنالیز قرار گیرد.

معلمان مدارس غیردولتی گزینش می شوند ، تدریس غیرمرتبط با رشته تحصیلی امکان پذیر است؟ ، حقوق و مزایای معلمان در گروی شناسنامه دار شدن آنها شد

به گزارش وبلاگ تینتا، احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی با اشاره به آغاز فرآیند توانمندسازی معلمان مدارس غیر دولتی، اظهار کرد: در مدارس غیردولتی در پی این هستیم که معلمان صلاحیت حرفه ای داشته باشند و از این رو ابرپروژه ای را برای این کار تعریف نموده ایم.

وی درباره پروژه توانمندسازی معلمان مدارس غیر دولتی شرح داد: در طول سه سال آینده شش بسته آموزشی و پرورشی در قالب پودمان 60 ساعته تدوین نموده ایم. در سند تحول بنیادین نیز به این امر اشاره شده است که معلم باید صلاحیت عمومی، دانش حرفه ای، تربیتی و تخصصی داشته باشد.

گزینش و احراز صلاحیت معلمان/ مرتبط بودن رشته تحصیلی با تدریس

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی تاکید نمود: از این پس معلمانی که وارد مدارس غیردولتی آموزش و پرورش می شوند باید حتما گزینش شده و صلاحیت عمومی آنها مورد آنالیز قرار گیرد. فرآیند آنالیز و گزیش این معلمان در سال های قبل 15 روزه بود اما اکنون آن را پنج ماهه نموده ایم و در این راستا با هسته گزینش تفاهم نامه امضاء نموده ایم و گزینش و احراز صلاحیت معلمان پیش شرط اول تدریس در مراکز غیر دولتی است. پیش شرط دوم این است که رشته تدریسی معلم با دوره تحصیلی او باید متناسب باشد.

توانمندسازی معلمان مدارس غیردولتی طی 3 سال

محمودزاده با بیان اینکه فرآیند توانمندسازی معلمان مدارس غیر دولتی سه ساله است، ادامه داد: برای این فرآیند سه ساله 360 ساعت آموزش طراحی کردیم که همه معلمان مدارس غیر دولتی باید در این دوره ها شرکت نمایند. بین 12 تا 15 ساعت این بسته ها مربوط به امور تربیتی و عمومی است که با همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش اتفاق می افتد. بخشی دیگر معطوف به دانش تخصصی و موضوعی و بخش دیگر از آن نیز مربوط به صلاحیت حرفه ای است.

به گفته وی، فاز اول این پروژه آغاز شده و در فاز نخست 176 هزار معلم مدارس غیر انتفاعی برای شرکت در این دوره ثبت نام کردند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی توضیح داد: نزدیک 10.5 میلیون ساعت آموزش حضوری برای این افراد خواهیم داشت. مجری این کار دانشگاه فرهنگیان است و دانشگاه فرهنگیان را پای کار آوردیم. سایر موسسات نیز یاری خواهند کرد.

حقوق و مزایای معلمان مدارس غیردولتی در گرو شناسنامه دار شدن آنها

محمودزاده درباره اهمیت تدوین دوره مذکور تاکید نمود: در حال حاضر اگر مدارس غیر دولتی ما در خارج از ایران بخواهند معلم جذب نمایند باید از نظام تعلیم تربیت آن کشور مجوز بگیرند اما این امر را ما در کشور خودمان نداشتیم. در طرح توانمندسازی، ابتدا معلمان شناسنامه دار می شوند و حمایت های جدی از این معلمان می گردد و در گام بعدی بسته های دیگری هم در کنارش وجود دارد. در آینده حقوق و مزایای معلمان مدارس غیر دولتی را به این موضوع گره خواهیم زد.

وی در پاسخ به اینکه ممکن است این معلمان با دریافت کارت صلاحیت حرفه ای ادعای استخدام در آموزش و پرورش داشته باشند؟ خاطر نشان کرد: هیچ بخش غیر دولتی در کشور و در هیچ صنفی ادعای استخدام در بخش دولتی را نخواهند داشت. ما هم اجازه نخواهیم داد کسی که این کارت صلاحیت را نداشته باشد وارد مدرسه گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "معلمان مدارس غیردولتی گزینش می شوند ، تدریس غیرمرتبط با رشته تحصیلی امکان پذیر است؟ ، حقوق و مزایای معلمان در گروی شناسنامه دار شدن آنها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معلمان مدارس غیردولتی گزینش می شوند ، تدریس غیرمرتبط با رشته تحصیلی امکان پذیر است؟ ، حقوق و مزایای معلمان در گروی شناسنامه دار شدن آنها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید