شکت چیست و چگونه می توانیم استایل شیکی با آن داشته باشیم؟

به گزارش وبلاگ تینتا، آیا می خواهید استایل شیکی داشته باشید؟ نظرتان درباره پوشیدن شکت چیست؟ در این مطلب به آنالیز شیک ترین استایل هایی که می توانید با شکت که یکی از لباس های مخصوص فصل پاییز و زمستان است ایجاد کنید می پردازیم.

شکت چیست و چگونه می توانیم استایل شیکی با آن داشته باشیم؟

استایل های شیک با شکت

در صورتی که هنوز شکت را به کمد لباس خود اضافه ننموده اید، اکنون برترین زمان انجام این کار است. این پیراهن/کت چند کاره را می توانید به آسانی در فصل سرما روی یک بافت ضخیم بپوشید. شکت ها در طرح ها، مقدار ها و جنس های مختلفی وجود دارند بنابراین پیدا کردن مدل و مقدار ای که مناسبتان بوده و بر اساس سلیقه شخصیتان باشد ساده است.

با شکت چه لباس هایی بپوشیم؟

امکان ست کردن شکت با همه لباس های کمد لباس وجود دارد. برترین انتخاب ها یرای ست کردن با شکت عبارت اند از:

 • شلوار جین و کفش پاشنه بلند
 • دامن میدی، تیشرت طرح دار و کفش کتانی
 • لگ ورزشی
 • دامن مینی و نیم بوت یا بوت بلند تا زانو
 • پیراهن بافت و نیم بوت

شکت چیست؟

شکت ترکیبی از پیراهن و کت (shirt و jacket) است به همین علت نام آن را شکت (Shacket) گذاشته اند. این لباس مانند پیراهن به نظر می رسد اما از پارچه ای ضخیم تر از پیراهن مانند پشم، مخمل یا جین تهیه می گردد.

شکت اغلب ظاهر اورسایزی دارد که آن را برای لباس پوشیدن لایه ای و افزودن به کمد لباس کپسولی برای ماه های سرد سال ایدئال می سازد. در ادامه مطلب، 16 استایل مختلفی که می توانیم با شکت ایجاد کنیم را آنالیز نموده ایم.

1. ست کردن شکت با شلوار جین

شکت و شلوار جین یک ترکیب بدون ریسک است. روش های بسیار زیادی برای ایجاد یک استایل با این دو قطعه وجود دارد.

2. مدل کراپ

تاپ و تیشرت آستین حلقه ای در سال های اخیر بسیار محبوب بوده اند و بنابراین افزودن شکت کراپ به هیچ استایلی اشتباهی نیست. شلوار جین های گشاد و کفش های کتانی به این استایل احساس راحتی و غیرررسمی بودن می دهند اما در عین حال شکت های کراپ ظاهر شیکی را ایجاد می نمایند.

ایجاد این استایل راحت است اما همچنان ظاهر زیبا و شیکی را ایجاد می نماید. دفعه بعد از این استایل برای استایل کژوال بیرونی خود بهره ببرید تا ظاهر راحت و مدرنی داشته باشید.

3. شکت جین

اگر تمایل دارید که شکت را با جین ترکیب کنید چرا از ترکیب شلوار جین و شکت جین استفاده نمی کنید؟ به این منظور یک شکت جین را با شلوار جین ترکیب کنید و توجه داشته باشید که رنگ آن ها یکسان یا مشابه باشد. سپس استایل خود را با پوشیدن کفش پاشنه بلند ارتقا دهید. بعلاوه در صورتی که بخواهید استایل راحت تری داشته باشید هم می توانید کفش پاشنه بلند را با بوت جایگزین کنید.

4. شکت سبز

شکت سبز با کفش کتانی همواره باعث شیک شدن استایل می گردد و این تناژ خنثی را به راحتی می توان با سایر لباس ها ست کرد. این استایل برای زمستان عالی است. پوشیدن یقه اسکی زیر شکت ظاهرتان را شیک نگه می دارد و بعلاوه می توانید در هوای آفتابی شکت را از تنتان در بیاورید.

5. تضاد عالی

پوشیدن شکت عاجی رنگ با بلوز و شلوار مشکی تضاد بسیار زیبایی را ایجاد نموده و باعث درخشش شکت می گردد. در صورتی که دوست دارید به استایل خود رنگ اضافه کنید می توانید مشکی را با سایر رنگ های تیره مانند سرمه ای، سبز یا طوسی زغالی جایگزین کنید. این استایل شیک را برای ماه های سردتر سال انتخاب کنید.

6. شکت اورسایز

یک کت اورسایز همواره احساس راحتی و جذابیت به استایل می دهد و شکت اورسایز هم از این قضیه مستثنا نیست. این استایل را در زمانی که کل روز را در بیرون از منزل در هوای سرد سپری می کنید بپوشید. بعلاوه می توانید کفش های کتانی یا بوت های خوت را برای جذابیت بیشتر به استایل اضافه کنید. توصیه می گردد از رنگ طوسی زغالی بهره ببرید اما علاوه بر این به سادگی می توانید با انتخاب شکت رنگی یا چهارخانه به استایل مینیمال خود رنگ اضافه کنید.

7. ترکیب کلاسیک

هنگامی که در رابطه با استایل خود شک دارید این استایل را انتخاب کنید که هیچ گاه دمده نمی گردد. ترکیب خنثایی که شامل بوت های مشکی و شکت شتری بوده و راه ساده ای برای مرتب به نظر رسیدن است. این استایل بسیار کاربردی بوده و یک استایل بیزینس کژوال کاربردی برای محل کار محسوب می گردد.

8. شکت چرم

افزودن قطعه چرم به هر استایلی آن را زیباتر می سازد بنابراین شکت چرم هم یک روش سریع برای ارتقای استایل محسوب می گردد. یکی از ایده های شکت چرم استفاده از استایل تمام مشکی و شکت چرم مصنوعی است که ظاهر جدی ای به استایل می دهد.

9. شکت با دامن کوتاه و بوت لاگ (lug)

یک دامن کوتاه جنس ساتن به همراه بوت ترکیب فوق العاده ای را ایجاد می نمایند بنابراین افزودن شکت می تواند این استایل را به سطح بالاتری ببرد. این استایل کژوال و زیبا انتخاب مناسبی برای شب است. بعلاوه می توانید یک کیف شیک و جوراب شلواری مشکی را مشکی را هم به استایل خود اضافه کنید.

10. استایل ورزشی با شکت

شلوارک های دوچرخه سواری یکی از لباس های محبوب هستند که به آسانی ظاهر راحت و ورزشی ای می سازند. این تیپ کاملا کژوال و راحت بوده و از کفش های کتانی تا تیشرت های طرح دار را می توان به آن افزود اما شکت باعث شیک تر شدن آن می گردد. رنگ پیشنهادی شکت رنگ کرم است، زیرا استایل سبز پررنگ زیر آن را تعدیل می نماید. این ترکیب به سادگی بازسازی می گردد و می توانید لباس های ورزشی خود را برای داشتن یک استایل راحت بپوشید و برای ارتقای استایل شکت را به آن اضافه کنید.

11. شیرلینگ

یک شکت شیرلینگ مصنوعی بلند راحت بوده و نرمی جنس آن حتی باعث راحتی بیشترش هم می گردد. این شکت بلند برای افزودن یک حس لطیف به هر استایلی در پاییز یا زمستان عالی است. استایل کژوال بوت ها و شلوارهای جین توصیه می شوند اما از تغییز استایل خود در این زمینه ترسی نداشته باشید. یک شکت شرپا یا شیرلینگ را می توان با یک پیراهن یا دامن میدی ابریشمی برای داشتن یک استایل درخشان و شیک ست کرد. علاوه بر این می توانید برای احساس لطافت بیشتر استایل بوت ها را با کفش پاشنه بلند عوض کنید.

12. شکت قهوه ای

رنگ قهوه ای تیره یکی از زیباترین رنگ ها برای شکت است. این رنگ خنثای غنی به خوبی با بسیاری از استایل های طیف رنگی خنثی یا رنگارنگ ست می گردد. ست کردن تناژهای مختلف رنگ قهوه ای باعث ایجاد حس مونوکروماتیک می گردد. رنگ های زمینی در این استایل به همراه کفش های کتانی و یک شکت اورسایز منجر به ایجاد احساس راحتی می شوند که برای همه موقعیت ها عالی است.

13. رنگ های بهاری

بهار هم یکی از زمان های عالی برای پوشیدن شکت است. زیرا هوا در حال گرم شدن است اما همچنان خنکایی در هوا وجود دارد و شکت بدون ایجاد احساس سنگینی زیاد شما را در برابر این احساس سرما حفظ می نماید.

بنابراین برای داشتن یک استایل بهاری باید رنگ های زیبای بهاری را انتخاب کنید. شلوارها و بوت های سفید برای شروع ست کردن این استایل شیک عالی هستند. علاوه بر این افزودن رنگ صورتی زیبایی بهار را به استایل می افزاید. بعلاوه در کنار صورتی می توانید از سایر رنگ های پاستلی مانند یاسی، آبی کمرنگ یا سبز مایل به خاکستری هم بهره ببرید.

14. شکت چهارخونه

چهارخونه یک طرح کلاسیک است که اغلب دوست داریم به استایل های شیک خود اضافه کنیم. شکت های چهارخونه باعث ارتقای استایل شده و آن را زیباتر می سازند.

15. استایل کژوال با لگ

آیا دوست دارید یک قهوه بگیرید و در پارک قدم بزنید؟ این استایل فوق العاده شکت برای زمانی که بیرون از منزل هستید عالی است. رنگ های روشن استایل بهاری را تداعی می نمایند بنابراین این استایل را در اوایل بهار زمانی که هنوز به پوشیدن لباس برای هوای سرد احتیاج دارید بهره ببرید.

در صورتی که در پی استایل مرتب تری هستید به جای کفش کتانی از یک جفت بوت بهره ببرید. بوت ها هم به مقدار کافی برای قدم زدن راحت هستند اما در عین حال باعث شیک تر شدن استایلتان می شوند.

16. چهارخانه longline

با پوشیدن شکت چهارخانه longline در میان جمعیت بدرخشید. شکت های این طرح به رنگ آبی به همراه کیف کلاچ سفید و بوت لاگ سفید تضاد بسیار زیبایی را در استایل ایجاد می نمایند.

شکت ها حتما نباید کوتاه باشند بنابراین در صورتی که شما هوادار پوشیدن کت های بلند در تمام طول سال هستید یک شکت بلند را انتخاب کنید. این مدل را در پاییز، زمستان و اوایل بهار بپوشید و استایل شیک و جذابی داشته باشید.

17. استفاده از کمربند

کمربند منحنی های بدن را برجسته نموده و ظاهر زنانه ای را به استایل می دهد. این استایل شیک زیبایی شگفت انگیزی دارد و شکت چهارخونه توازنی از رنگ و تناژ های نور را به آن اضافه می نماید. هنگامی که می خواهید به یک رستوران تازه بروید این استایل را امتحان کنید و از تعریف هایی که دیگران از شما انجام می دهند شگفت زده نشوید.

18. استایل رسمی تر

چه کسی از این حقیقت آگاه است که شکت می تواند بخشی از یک ظاهر شیک و مرتب باشد؟ طرح چهارخونه اغلب کژوال است اما افزودن یک دامن میدی شیک و یک کفش پاشنه بلند به این شکت آن را به سطح کاملا متفاوتی می برد.

ژاکت هایی با رنگ گرم و کیف هایی با رنگ سبز توصیه می شوند. این استایل شیک برای میهمانی در شب عالی است بنابراین دامن یا پیراهن مورد علاقه خود را با شکت ست نموده و استایل فوق العاده ای بسازید.

زیر شکت چه لباسی بپوشیم؟

شما می توانید هر لباسی را زیر شکت بپوشید اما برترین انتخاب چیزی است که با توجه به آب و هوا برایتان راحت باشد. در ادامه چند لباس مناسبی که می توانید زیر شکت بپوشید را آورده ایم.

 • تنک تاپ
 • تیشرت کلاسیک یا تیشرت طرح دار
 • لباس آستین بلند یا بافت
 • بلوز ابریشمی
 • پیراهن دکمه دار
 • پیراهن کوتاه یا میدی
 • شلوار جین
 • لگ
 • شلوار
 • دامن کوتاه یا میدی

آیا شکت ها همچنان مطابق مد روز هستند؟

بله! شکت ها همچنان یکی از آیتم های مدرنی هستند که باید در کمد لباس خود داشته باشید. شکت بسیار کاربردی بوده و ست کردن آن بسیار راحت است زیرا در رنگ ها، طرح ها و بلندی های مختلف وجود دارد. با تغییر ترند، شکت ها همچنان پایدار هستند.

فرقی نمی نماید که در پی چه استایلی هستید همواره می توانید شکت را برای ارتقای استایل به طاهر خود اضافه کنید.

منبع: style your occasion

منبع: دیجیکالا مگ

به "شکت چیست و چگونه می توانیم استایل شیکی با آن داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکت چیست و چگونه می توانیم استایل شیکی با آن داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید