بازسازی و استحکام بخشی کنیسه یهودیان شهر همدان

به گزارش وبلاگ تینتا، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های منتشر شده، بازسازی و استحکام بخشی کنیسه یهودیان شهر همدان صورت پذیرفت.

بازسازی و استحکام بخشی کنیسه یهودیان شهر همدان

اتابک صفری تورج اظهار کرد: امسال با اعتباری افزون بر 10 میلیارد ریال عملیات بازسازی و استحکام بخشی کنیسه یهودیان شهر همدان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری و در راستای اقدامات بازسازیی در عرصه ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه بازسازی جداره های داخلی و بیرونی تقریباً به صورت کامل اجرا شده، بیان کرد: توافقاتی در زمینه تملک کنیسه در سالهای قبل صورت پذیرفته بود که تا به امروز به دلیل عدم تأمین اعتبار تملک به نتیجه نرسیده است.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در ادامه اعلام نمود: بازسازی کوچه استر و مردخای و بالکن آن هم در امسال با اعتباری حدود پنج میلیارد ریال اجرا شده است.

وی یادآور شد: علاوه بر بناهای یاد شده در شهر همدان، کلیساهای متعددی مربوط به ارامنه وجود دارد که مهمترین آنها مجموعه کلیسای گریگوری استپانوس مقدس واقع در محوطه باستانی هگمتانه است که مشتمل بر دو کلیسای مذاهب ارتدوکس و پروتستان، مدرسه ارامنه، گورستان ارامنه، خانه کشیش و حمام ارامنه است.

منبع: همگردی

به "بازسازی و استحکام بخشی کنیسه یهودیان شهر همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی و استحکام بخشی کنیسه یهودیان شهر همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید