عارضه لختگی خون با واکسن جانسون اند جانسون، یک نفر جان باخت

به گزارش وبلاگ تینتا، آژانس دارویی اروپا اظهار داشت، پس از دریافت تعدادی گزارش از بروز عارضه لختگی خون در افراد واکسینه شده با واکسن کرونای جانسون اند جانسون تحقیق پیرامون این واکسن را شروع نموده است.

عارضه لختگی خون با واکسن جانسون اند جانسون، یک نفر جان باخت

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ تینتا به نقل از رویترز، تنظیم کننده داروهای اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد، در حال آنالیز واکسن جانسون اند جانسون به دلیل بروز لخته های خون هستند.

آژانس داروهای اروپایی (EMA) گفت، چهار مورد جدی از لخته شدن خون با پلاکت پایین پس از واکسیناسیون با واکسن جانسون اند جانسون گزارش شده که یکی از این موارد منجر به مرگ دریافت کننده واکسن شده است.

اتحادیه اروپا در 11 مارس (یک ماه پیش) مجوز استفاده اضطراری از واکسن آمریکایی جانسون اند جانسون را صادر کرد و این نخستین خبر از آنالیز این واکسن توسط آژانس داروهای اروپا است.

این شرکت در بیانیه ای به وسیله ایمیل گفت: در حال حاضر هیچ رابطه تعیینی بین این وقایع نادر و واکسن کووید 19 جانسون اند جانسون برقرار نشده است.

آژانس داروهای اروپا نیز یادآور شد: هنوز تعیین نیست که آیا ارتباطی بین این دو واکسن و شرایط گزارش شده وجود دارد یا خیر و کمیته ایمنی آن در خصوص احتیاج تنظیم اقدامات نظارتی تصمیم خواهد گرفت.

بعضی از کشورهای اروپایی و آسیایی استفاده از واکسن آسترازنکا را در افراد جوان پس از بروزرسانی تنظیم کننده داروهای اتحادیه اروپا در این هفته که ارتباطی بین وقایع لخته خون و واکسن پیدا نموده است، محدود نموده اند، اما نهادهای نظارتی گفته اند که مزایای این واکسن بیشتر از خطرات آن است.

واکسن تک دوز جانسون اند جانسون برای استفاده در اتحادیه اروپا تأیید شده، اما استفاده از آن هنوز شروع نشده است و در حال حاضر عمدتا در ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد.

آژانس داروهای اروپا خاطرنشان کرد، علاوه بر این پنج مورد عارضه سندرم نشت مویرگی را نیز در دست آنالیز دارد که می تواند با تزریق واکسن آسترازنکا مرتبط باشد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "عارضه لختگی خون با واکسن جانسون اند جانسون، یک نفر جان باخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عارضه لختگی خون با واکسن جانسون اند جانسون، یک نفر جان باخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید