شروع به کار رسمی سامانه ثبت قرارداد اجاره از امروز

به گزارش وبلاگ تینتا، سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از شروع به کار رسمی سامانه ثبت قرارداد اجاره و دریافت کد رهگیری رایگان از فردا (سوم خرداد ماه) به صورت رسمی اطلاع داد.

شروع به کار رسمی سامانه ثبت قرارداد اجاره از امروز

به گزارش ایرنا، ابوالفضل نوروزی با بیان اینکه سامانه ثبت قرارداد اجاره و دریافت کد رهگیری رایگان از ماه گذشته به صورت آزمایشی فعالیت خود را شروع نموده بود، گفت: از امروز چهارشنبه سوم خرداد، این سامانه به صورت رسمی رونمایی و فعالیت خود را شروع خواهد نمود.

وی با اشاره به اینکه با رونمایی رسمی از این سامانه، همه مردم امکان استفاده از آن را خواهند داشت، توضیح داد: این سامانه محدودیت زمانی نداشته و متقاضیان با ورود به آن می توانند به صورت رایگان اقدام به ثبت قرارداد های خود و دریافت کدرهگیری نمایند.

نوروزی ادامه داد: در صورتی که متقاضیان همچنان خواستار ثبت قراردادهایشان در بنگاه های املاک باشند این امکان نیز برای آن ها وجود دارد، بعلاوه بنگاه های املاک نیز می توانند از این سامانه به صورت رایگان برای ثبت قرارداد ها استفاده نمایند.

سامانه ملی املاک و اسکان کشور با هدف امکان ثبت و استعلام قرارداد های ثبت شده و کاهش هزینه ها پیش از این اقدام به راه اندازی نسخه آزمایشی سامانه ثبت اجاره مسکن نموده بود که براساس آن امکان ثبت قرارداد اجاره و دریافت کد رهگیری بدون مراجعه به بنگاه معاملات املاک، به صورت رایگان فراهم شد.

با راه اندازی رسمی این سامانه، مالک و مستاجر بدون مراجعه به بنگاه و در یک روند کاملاً شفاف و قانونی و تنها با درج اطلاعات خود در سامانه می توانند نسبت به ثبت قرارداد های خود و دریافت کد رهگیری به صورت قانونی و رایگان اقدام نمایند.

منبع: فرارو

به "شروع به کار رسمی سامانه ثبت قرارداد اجاره از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار رسمی سامانه ثبت قرارداد اجاره از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید